Články v blogu
Zajímavosti, události, tréninky

Ding Liren sDruhý turnaj seriálu Grand Prix v Moskvě má za sebou první dvě kola a ve vedení je s bodem a půl čínská dvojice Ding Liren a Hou Yifan. V turnaji zatím byly k vidění pouze 3 výhry a 15 remíz.

Výborně hraje ex-mistrně světa Hou Yifan, která v prvním kole moc hezky přehrála černými Iana Nepomniachtchiho a v druhém kole remizovala s jedním z favoritů turnaje Maximem Vachierem-Lagravem, vypadá to, že po překvapivých výsledcích z GRENKE CHESS CLASSIC bude mužům opět zatápět.

Ding Liren si taktéž zatím připsal bod a půl, když v prvním kole celkem klidně remizoval s Teimourem Radjabovem a v druhém kole v 87. tazích utahal Ernesta Inkarieva.

Za čelem turnaje je početný zástup jednobodových hráčů, z nichž zatím asi nejzajímavější partie předvadí Ian Nepomniachtchi, který v prvním kole bílými prohrál s již zmíněnou Hou Yifan, ale v druhém kole to alespoň částečně napravil tím, že v Pircově obraně moc hezky přehrál norského reprezentanta Jona Ludviga Hammera. Pro nás dobře známý Pentala Harikrishna, hrající extraligu za Nový Bor zatím dvakrát remizoval, když v prvním kole bílými udržel horší pozici s již zmíněným Hammerem a v druhém kole ho neprolomil Francisco Vallejo-Pons.Zbytek jednobodových hráčů má na svém kontě prozatím taktéž 2 remízy, remízy byly vcelku krátké a překvapivě často partie končily věčným šachem.

Nepomniachtchi, Ian (2751) - Hou, Yifan (2652)
Fide Grand Prix Moskva 2017

* Komentovanou partii můžete stáhnout ve formátu PGN přímo z přehrávče.

Úvodní kola turnaje jsou zatím hodně o vyčkávání a nikdo nechce příliš riskovat. Uvidíme, snad budou příští kola bojovnější a dočkáme se více zajímavých partií i nějakého toho překvapení.

Rozhovor s GM Hikaru Nakamura

Napsáno pro nss.cz

Pokud vás tento článek zaujal tak ho prosím sdílejte.