Články v blogu
Zajímavosti, události, tréninky

V plnem prouduV Rize, hlavním městě Lotyšska a rodišti jednoho z největších šachových géniů Mikhaila Tala, právě probíhá Mistrovství Evropy žen.

Nejlepší šachistky starého kontinentu mají za sebou 7 kol a turnaj se pomalu blíží ke svému konci, zbývají ještě 4 kola, ve kterých se rozhodne, kdo si odnese titul mistryně Evropy.

V úterý je na programu volný den, kdy se všechny účastnice pokusí načerpat energii a v posledních 4 kolech ze sebe budou chtít vydat naprosto vše. Ve středu až v pátek můžete sledovat online přenosy od 15:00 a poslední kolo v sobotu od 11:00.

Turnaj se zatím vyvíjí podle očekávání a v čele jsou poměrně známá šachová jména.

Vedení se ujala gruzínská jednička GM Nana Dzagnidze s 5,5 body a se stejným počtem bodů, jen horším pomocným hodnocením dělí průběžné první místo další tři hráčky. Jednou z nich je WGM Aleksandra Goryachkina z Ruska, teprve osmnáctiletá hráčka, která dlouhodobě platí za největší ženský šachový talent na světě, dále GM Elina Danielian z Arménie a FM Daria Pustovoitava, další reprezentantka Ruska, kterou nezastavila ani prohra v prvním kole a tak nyní bojuje o nejvyšší mety. 

Jak již víte, jedinou reprezentantkou ČR na tomto turnaji je WGM Joanna Worek, které se však bohužel nedaří a má na svém kontě zatím 2 body.

Tato partie mě zaujala a tak jsem ji pro vás okomentoval.

Babiy,Olga (2359) - Vega Gutierrez,Sabina (2413) [B46]
Mistrovstvi Evropy žen RIGA 2017

* Komentovanou partie můžete stáhnout ve formátu PGN přímo z přehrávče.

Pozn. Doplněno o video (11 kolo)

Foto: European Women's Chess Championship 2017

ME zen v plnem proudu

Napsáno pro nss.cz

Pokud vás tento článek zaujal tak ho prosím sdílejte.